петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Безпилотни леталки на САД убиле 10 бунтовници

Најмалку 10 бунтовници се убиени во нападот на американската беспилотна леталка во севоразападната племенска област во Пакистан, пренесоа медиумите.

Bespilotna-letelica-1

Последни вести

Најмалку 10 бунтовници се убиени во нападот на американската беспилотна леталка во севоразападната племенска област во Пакистан, пренесоа медиумите.

Нападот е извршен само неколку саати откако другата американска беспилотна леталка уби шестмина луѓе во истата област, Северен Вазиристан.

Во таа област бунтовниците се собрале за да ги закопаат телата на погинатите и оние кои биле тргнати во потрага по ранетите, пренесе Франс Прес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести