четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Безживотното тело пронајдено на Бистра најверојатно е на еден од исчезнатите татко и син

Првичните сознанија упатуваат дека починатото лице кое вчера беше пронајдено во месноста викана Кош е еден од двајцата исчезнати – татко и син по кои се трагаше во изминатиот период на падините на Бистра, информираат од Основното јавно обвинителство.

policija-bistra-640x322

Поврзани вести

Првичните сознанија упатуваат дека починатото лице кое вчера беше пронајдено во месноста викана Кош е еден од двајцата исчезнати – татко и син по кои се трагаше во изминатиот период на падините на Бистра, информираат од Основното јавно обвинителство.

Основното јавно обвинителство – Гостивар издаде Наредба за обдукција на машки труп во распаѓање, пронајден во месноста викана Кош во непристапниот терен кој води од Лазарополе кон Гари. Обдукцијата ќе се врши на Институтот за судска медицина, криминалистика и медицинска деонтологија во Скопје. Сепак, обдукцијата треба да го утврди точниот идентитет на жртвата и причините за смртта, се вели во соопштението од ОЈО.

Најчитани вести