четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Би-Би-Си: Екстремистите напредуваат во Кобане

images (1)

Последни вести

Американската војска во текот на ноќта извела девет воздушни удари на локациите каде се наоѓаат екстремистите на Исламската држава околку сирискиот град Кобане.

И покрај силните акции на американските сили, сириската опсерваторија за човекови права соопшти дека исламистите контролираат третина од Кобане и понатаму напредуваат, јавува Би-Би-Си.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести