недела, 26 март 2017  |  Вести денес: 25

Бибер измешан во вода спречува многу болести

Биберот со вода е едно од најдобрите пијалаци кои можете да ги консумирате ако сакате да изгубите килограми и да се ослободите од одредени болести. Се пие два пати дневно а спречува многу болести.

biber

Последни вести

Се консумирал во древна Индија и познато е дека помага во изградбата на силен имунитет. Така лечи и болести како дијабетесот, и според некои истражувања има моќ да го излечи и ракот.

Како да подготвите бибер вода:

Во еден сад истурете два филџани вода за пиење. Додајте две лажички бибер во прав.

Оставете ја водата со биберот да проврие на средна температура. Додајте малку сол и една или две лажички ливчиња од роза. Процедете ја водата и консумирајте ја додека е топла.

Ова се некои од причините поради кои треба да пиете 1 чашка од оваа бибер вода два пати дневно

-Ви дава енергија

-Спречува запек

-Може да спречи дехидрација

-Помага во слабеењето

-Водата со бибер е добра за вашите коски

Најчитани вести