недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Биди сопственик на ФК Вардар за 81 илјади евра

Актуелните сопственици на ФК „Вардар“ го продаваа клубот за 81 илјади евра се бараат заинтересирани

Sopstvenik na vardar

Поврзани вести

Сопствениците на најтрофејниот фудбалски клуб во Македонија, ФК Вардар, Град Скопје и Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор, денеска се огласија со нов јавен повик за продажба на акциите.

Понеделник (20. јануари) до 11 часот е крајниот рок до кога сите заинтересирани страни треба да ги достават своите понуди за купување на ФК Вардар.

Од претходно се знае дека вредноста на акциите на Град Скопје се 2.550.000 денари (41 илјади евра), додека на ЈССДП се 2.450.000 денари (40 илјади евра).

Секој што е заинтересиран и што сака да биде сопственик на најпознатиот фудбалски бренд во нашата земја, тоа може да го направи со понуда од само 81 илјади евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести