недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Биелса е новиот тренер на Олимпик од Марсеј

bielsa trener na marsej

Поврзани вести

Потпретседателот на францускиот прволигаш Олимпик од Марсеј, Винсент Лабруне потврди дека трофејниот аргентински стручњак, Марсело Биелса ќе седне во тренерската фотеља на „Велодром”.

„Можам да потврдам дека постигнавме договор со Биелса, но истиот не е официјален поради неколку причини. Кога ќе ги договориме сите детали и официјално ќе потврдиме дека Марсело Биелса е новиот тренер на Олимпик од Маресј. Нема потреба од никаква еуфорија, но можам да кажам дека сите сме убедени, дека се ќе помине во најдобар ред и ќе биде потпишан понудениот договор. Се што можам да кажам дека ќе имаме фантастичен тренер во новата клупска сезона”, изјави потпретседателот на Олимпик од Марсеј.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести