петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Биелса си игра топло-ладно со Олимпик од Марсеј

bielsa toplo ladno

Поврзани вести

Првиот човек на францускиот гигант Олимпик од Маресј, Винсент Лабруне, откри дека нема ништо ново околу најавената соработка со познатиот аргентински стручњак, Марсело Биелса кој важи за најголем фаворит кога е во прашање тренерската фотеља на “Велодром”.

„Биелса е многу прецизен, многу пребирлив. Нема да ви ги откријам побарувањата на аргентинскиот стручњак, но можам да кажам дека имаше и такви кои не може да ги побара некој обичен смртник. Пред неколку недели го информиравме дека го очекуваме неговиот конечен одговор најкасно до 15 април но се уште не сме добиле никаков одговор, некоја повратна информација. Мора да се прилагодиме на новонастанатата ситуација”, изјави претседателот на Олимпик од Марсеј.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести