вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

БиХ почна со пакување на коферите

2

Последни вести

Уште еден минимален пораз, но сега во дуелот против селекцијата на Нигерија, доживеаа репрезентативците на БиХ, кои и математички ги загубија сите шанси за пласман во 1/8 финалната рунда на Мундијалот во Бразил.

Погоокот вреден три бода, постигнат во 29 минута беше дело на брзоногиот напаѓач, Питер Одемвинге, но голем удел во победата на Нигерија има и судиската тројка на чело со Питер О’Лири од Нов Зеланд, која во 21 минута го поништи регуларниот погодок на Един Џеко.

“Нигерија ја заслужи победата. Одиграа добро, создадоа неколку шанси и на крајот славеа. Ние не одигравме како што замисливме пред мечот и веројатно тоа беше пресудно. Ќе биде тешко против Иран. не знам дали ќе успееме да се вратиме психолошки во ритам до следниот меч. Жално е што оваа генерација ќе го заврши настапот на СП веќе по првата фаза”, изјави по натпреварот селекторот на БиХ, Сафет Сушиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести