среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

БиХ: Уапсени 10 цариници поради корупција

bih

Поврзани вести

По налог на обвинителството на БиХ во раните утрински часови била спроведена акција „Голд“ во рамките на која биле уапсени најмалку 15 лица, јави агенцијата Фена.

Уапсените лица се осомничени за коруптивни кривични дела, злоупотреба на положбата или овластувања, организирање заради правење на кривични дела, примање на мито и други облици на корист  и криумчарење, соопштуваат од Обвинителството на БиХ.

Меѓу уапсените се и десет царински службеници вработени во Царинската служба на Аеродромот во Сараево.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести