четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Бик усмрти маж во село Дорфулија

stop_policijaaa

Последни вести

Бик усмрти маж во село Дорфулија. Инцидентот се случил вчера околу 17,00 часот на местото викано Ливади атар на село Дорфулија општина Лозово.

Ѓорѓи М.(46) од истото село го напасувал своето стадо говеда, го нападнал бик нанесувајќи му тешки телесни повреди со роговите во пределот на стомакот и по целото тело, по што истиот починал на самото место.

Извршен е увид од страна на увидна екипа од Полициската станица во Свети Николе, а по наредба на Ј.О. телото на починатиот е предадено на семејството за погреб.

Најчитани вести