понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Била исчезната, па случен минувач ја пронајде мртва

Ја пронашле мртва, откако ја пријавиле ја исчезната.

policiskalentanasa

Поврзани вести

Битолчанка пронајдена мртва.

Станува збор за лицето со иницијали Д.К. родена 1962 година од Битола. Нејзиното безживотно тело вчера околу 17:30 кај Црн Мост во Битола, го забележал случаен минувач кој веднаш пријавил во битолската полиција.

Како што за Тера изјави портпаролот на СВР Битола, станува збор за лице кое претходно било пријавено за исчезнато од страна на семејството. Наредена е обдукција, за да се утврди причината за смртта.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести