петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

Билансот на загинати во земјотресот во Еквадор достигна 507 лица

Ecuador Earthquake

Поврзани вести

Билансот на загинатите во земјотресот во Еквадор се зголеми на 507 лица, а меѓу нив има и 11 странци, соопштија доцна синоќа еквадорските власти.

Досега се идентификувани 499 загинати и нивните тела им се предадени на семејствата.

Земјотресот со интензитет од 7,8 степени според Рихтеровата скала имаше влијание и врз работата на еден од најстарите весници во Јужна Америка.

Првпат во 82-годишната историја весникот „Диарио“ во неделата не излезе од печат, бидејќи немаше струја.

Најчитани вести