понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Билансот на жртвите во земјотресот во Непал достигна 3.200 лица

nepal

Последни вести

Бројката на загинатите во разорниот земјотрес во Непал достигна 3.200 лица, соопштија непалските власти.

До моментов е потврдена смртта на 3.218 лица, а 6.538 се ранети.

Земјотресот со интензитет од 7,9 степени според Рихтеровата скала зеде 90 жртви во соседните земји, како Кина и Индија.

Најчитани вести