Магазин

Билбилов повторно ќе се жени (ФОТО)

Билбилов повторно ќе се жени (ФОТО)
Билбилов повторно ќе се жени

Роберт Билбилов веќе извесен период е во врска со 29 – годишна Симона, со која како што пишува Вечер од неодамна почнале заедно и за живеат.

И покрај тоа што композиторот и пејачот ретко зборува за приватниот живот и постојано негира дека е заљубен, фотографиите на социјалните мрежи го тврдат спротивното, а последната во низата фотки е направена во Грција, каде биле на викенд дружба во парови заедно со новопечените сопружници Тамара и Мачка.

1rob.jpg500

Верувам во љубовта и во бракот како институција и немам ништо против тоа повторно да се оженам. Отсекогаш сум бил голем дечар. Син ми Давид е најубавото нешто што ми се случило во животот, уживам во времето поминато со него. Сепак, сакам и уште деца, зошто да не…“, изјави Роберт за Вечер.

2rob.jpg500