понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 11

„Билд“: Шумахер ја победи битката со запалението на белите дробови

France Schumacher Injured

Поврзани вести

Шесткратниот шампион на Формула 1, Михаел Шумахер, нема повеќе запаление на белите дробови, кое го доби пред неколку дена, тврди германскиот дневник „Билд“.

Шумахер од крајот на декември е во кома поради повреди на главата, а од пред неколку дена се појави информација дека добил запаление на белите дробови.

Менаџерката на Шумахер ја демантирала веста дека шампионот во Формула 1 има пневмоја, велејќи дека станува збор за шпекулации.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести