четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Билетите за натпреварот Македонија-Швајцарија од утре во продажба

makedonija-svajcarija

Последни вести

Ракометната Федерација на Македонија утре (петок, 24 октомври) почнува со продажбата на билетите за првиот квалификациски натпревар за ЕП 2016 во Полска, на кој нашите ракометари за противник ќе ја имаат селекцијата на Швајцарија.

РФМ информираше дека билетите ќе бидат достапни за купување во продажната мрежа на МКтикетс, и тоа почнувајќи од 12 часот в петок, а цената ќе изнесува 100 и 200 денари, во зависност од трибината.

Натпреварот се игра на 29 октомври во 17,45 часот во салата „Борис Трајковски“ во Скопје.

По оваа средба, македонските репрезентативци на 2 ноември го играат и вториот меч од овој квалификациски циклус, на гостински терен против Чешка, што што на пролет следи и двомечот со актуелниот европски првак Франција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести