петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Билетите за Вардар-Веспрем од денеска во продажба

bileti-500

Последни вести

Сите заинтересирани кои сакаат да бидат дел од дерби натпреварот од третото коло на група Ц од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу досега непоразените Вардар и Веспрем, на 15 ноември, од денеска (вторник) може да купат и поединечен билет за истиот натпревар.

За поединечна продажба се останати околу 1.000 билети, во блоковите за седење. Тие ќе бидат по цена од 350 денари. Дополнително ќе бидат пуштени и околу 600 билети за стоење во дел од секторите каде за тоа има место, а нивната поединечна цена ќе биде 120 денари.

Билетите може да се купат од вторник од 12 часот на билетарницата на СЦ „Јане Сандански“ или он лајн преку продажната мрежа на MKtickets.mk. Работно време на билетарницата во СЦ „Јане Сандански“ е од 9 до 21 часот секој работен ден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести