понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Бионсе го претстави новиот албум

bionse-paddd

Поврзани вести

По синглот „Formation“ што предизвика бурни реакции во медиумите, Бионсе премиерно го претстави шестиот студиски албум насловен „Lemonade“.

На листата на соработници на овој албум се запишани и Кендрик Ламар, Џек Вајт и Д Викенд.

Албумот изобилува со политички ангажирани текстови, сирови емоции, гнев, без освета и љубов, а 12-те песни може да се најдат на сервисот Тодал. Турнејата насловена „Formation“ почнува оваа недела со големиот концерт во Мајами.

Најчитани вести