среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Битола ја стресе земјотрес со епицентар во Грција

bitola

Последни вести

Земјотресот со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала, на длабочина од 10 икилометри со епицентар во Грција, попладнево се почувствува и во Битола.

Земјотресот се случи во околу 14.30 часот и ги вознемири граѓаните на Битола и околината.

Епицентарот на земјотресот се наоѓа 32 километри јужно од Битола и 140 километри од Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести