вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Битола погодно бизнис тло за нашинците од Австралија

bitola5

Поврзани вести

Нашионците во Австралија заинтересирани за основање бизнис во Битола.

Македонец кој живее во Австралија планира да инвестира во отворање фабрика за правење чипс.

Досега четворица битолчани кои живеат во Австралија основале бизнис во Битола, еден од нив се занимава со изградба на гради, а останатите тројца инвестирале во индустриската зона Жабени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести