вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Битолчанец паднал додека местел ќерамиди и починал

С.М.(1935) од Битола, вчера околу 11 часот, додека менувал ќерамиди на покривот од викендичката во село Стрежево, изгубил рамнотежа и паднал од покривот на првиот спрат, од околу седум метри висина, при што веднаш починал.

policija-10

Последни вести

С.М.(1935) од Битола, вчера околу 11 часот, додека менувал ќерамиди на покривот од викендичката во село Стрежево, изгубил рамнотежа и паднал од покривот на првиот спрат, од околу седум метри висина, при што веднаш починал.

Екипа на Итна помош констатирала смрт. Со согласност на Јавно обвинителство, телото на починатиот не е дадено на обдукција.

Најчитани вести