петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Битолчанец паднал од покрив и починал

полиција

Последни вести

Битолчанецот С.М. вчера околу 11 часот се качил на покривот од викендицата во селото Стрежево сакајќи да ги менува ќерамидите. Во еден момент изгубил рамнотежа и паднал.

Од внатрешните повреди тој веднаш починал. Смртта кај битолчанецот ја констатирала екипа на Итна помош.

Најчитани вести