Македонија,Крими хроника

Битолчанец се обидел да прегази сообраќаец

Битолчанец се обидел да прегази сообраќаец

Битолчанец, ноќеска околу 1.15 часот на улицата „Александар Македонски“ во Битола, не сакал да застане на знак „стоп“ на сообраќаецот и се обидел да го прегази со огромна брзина.

Полицаецот успеал да се тргне од коловозот, а дваесет и двегодишниот битолчанец изгубил контрола над автомобилот „БМВ“ и за да не удри во службеното полициско возило „шкода јети“ бил принуден да застане.

Откако застанал излегол од возилото и го нападнал полицаецот. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Битола. Осомничениот бил приведен во ПС ОН-Битола и против истиот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.