Крими хроника

Битолчанец со тешки телесни повреди најден на спортско игралиште

Битолчанец со тешки телесни повреди најден на спортско игралиште

Тешко повреден битолчанец бил најден на спортското игралиште во ОУ„Коле Канински“-Битола.

Како што информира МВР, вчера во СВР-Битола, од Итната Медицинска Помош – Битола било пријавено дека на спортското игралиште во ОУ„Коле Канински“-Битола, на асфалтната подлога бил пронајден А.М.(34) од Битола.

Мажот бил најден со повреди во пределот на главата, а потоа бил пренесен во Клиничката болница-Битола каде му се констатирани тешки телесни повреди, по што е задржан на лекување. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.