четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Битолчанец украл алуминиумски материјали вредни околу 4 илјади евра

krazba2

Поврзани вести

Деветнаесетгодишниот битоланец В.К. доби кривична пријава за „тешка кражба“.

Тој од просториите на „Аквапура“ одзел поголема количина алуминиумски материјали и причинил материјална штета од околу 240.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести