петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Битолчанец украл лап топ од аптека

kompjuteri krazba

Поврзани вести

Против дваесет и осумгодишниот Д.О. од Битола е поднесена кривична пријава и се сомничи за тешка кражба во аптека.

Пријавениот со цел да оствари противправна имотна корист на 19/20 ноември минатата година насилно влегол во аптека и одзел лап топ компјутер и околу 300 денари со што причинил материјална штета од околу 25.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести