вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Битолчанец загина во пожар во сопствената куќа

Педесетгодишен битолчанец ноќеска загина во пожар што изби во неговиот дом.

пожарот

Поврзани вести

Пожарот го зафатил третиот кат од куќата, сопственост на Н.Т. на улицата „21-ва“. При гаснењето на пожарот од страна на Бригадата за противпожарна заштита било пронајдено опожареното човечко тело.

По наредба на јавен обвинител, телото е предадено за обдукција, а увидот на местото на настанот ќе се врши во текот на денешниот ден кога ќе ги утврдат причините за пожарот.

Најчитани вести