Македонија

Битолчани со порака до Заев: Неизбежни се избори, доста се множеше народот со нула

Битолчани со порака до Заев: Неизбежни се избори, доста се множеше народот со нула

Неколку илјади битолчани поддржувачи на ГДОМ и денеска на мирен собир испратија порака до лидерот на СДСМ дека се неизбежни избори на 5 јуни.

bitolaa1

Илјадници граѓани во Битола на Заев му порачаа дека е доста народот да го множи со нула.

bitolaa

Тие веруваат дека излез од кризата во Македонија е можна само со одржување на избори на кои граѓаните ќе одлучат на кого му ја даваат поддршката.