Македонија,Крими хроника

Битолчанец доби кривична бидејќи дилал дрога

Битолчанец доби кривична бидејќи дилал дрога
Кривична за дилер од Струмица

Дваесет и деветгодишен битолчанец доби кривична пријава поради произведување и тргување со наркотици.

И.Ѓ. побегнал кога ја видел полицијата, при што на една од клупите оставил мобилен телефон, клучеви и најлонско пакување со 6,3 грама амфетамин.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на пријавениот кој е  сеуште  во бегство.