четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Битолчанец доби кривична бидејќи дилал дрога

Кривична за дилер од Струмица

Кривична за дилер од Струмица

Поврзани вести

Дваесет и деветгодишен битолчанец доби кривична пријава поради произведување и тргување со наркотици.

И.Ѓ. побегнал кога ја видел полицијата, при што на една од клупите оставил мобилен телефон, клучеви и најлонско пакување со 6,3 грама амфетамин.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на пријавениот кој е  сеуште  во бегство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести