вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Битолчанец и се заканил со нож на старица и ја ограбил

noz

Поврзани вести

Дваесет и едногодишно момче од Битола доби кривична пријава бидејќи во септември годинава од старица украл 2.560 денари и 50 евра.

Тој на улицата „Штипска“ во Битола, откако влегол во куќата на С.Т.(66), со закана со нож извршил разбојништво, при што и ги одзел парите.

Најчитани вести