вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Битолчанец од куќата на татко си украл над 6.800 евра

policijakola2

Поврзани вести

Триесет и тригодишен битолчанец заедно со уште еден негов сограѓанин од куќата на неговиот татко украл 6.800 евра, инфомирираат од Министерството за внатрешни работи.

Тие двајца на 27-ми минатиот месец, влегле во куќата на 72-годишниот Д.Ј., татко на еден од крадците, од каде што украле околу 420 илјади денари.

Полицијата против двајцата поднесе кривична пријава за „тешка кражба“ и „гонење дела меѓу блиски сродници“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести