вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Битолчанец олеснет за 18.000 евра и златен накит

kradec

Поврзани вести

Крадец успеал да украде сеф од куќа во Битола, во кој што имало пари и разновиден накит, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи.

Кражбата се случила во куќата на 57-годишниот Б.Н. на улицата Страшо Пинџур. Крадецот успеал да ја скрши влезната врата од куќата и да го пронајде малиот метален сеф во кој што имало 18.000 евра и разновиден златен накит.

Полицијата презема мерки за откривање на сторителот и целосно расчистување на случајот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести