петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Битолчанец олеснет за 250.000 денари

krazba

Последни вести

Тешка кражба во куќата на четириесет и деветгодишниот Т.П. од Битола.

Непознат сторител го скршил цилиндарот од влезната врата и откако не успеал да ја отвори се упатил кон визбата, влегол во куќата и по извршено пребарување одзел разновиден златен накит, 25 златници, 1.350 евра и 2.000 денари, стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 250.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести