недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Битолчанец олеснет за над милион денари

krazba

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера во куќата на Н.Т. (32) од Битола.

Од куќата биле одземени 650.000 денари, 10.640 евра, 300 американски долари и 15 машки рачни часовници.

Со тешката кражба сторителот се стекнал со противправна имотна корист од околу 1.300.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести