среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Битолчанец почина откако избил пожар во неговиот дом

pozar-3

Последни вести

Осумдесет и четиригодишен старец од Горно Оризари, Битола, вчера бил пронајден мртов откако во неговата куќа избил пожар.

Пожарот настанал од импровизирана печка на дрва, а во него опожарена е дневната просторија. Новица е пронајден починат во собата.

Најчитани вести