понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Битолчанец пронашол неексплодирана граната од Прва светска војна

granata625px

Поврзани вести

Битолчанец пронашол неексплодирана граната од Првата светска војна.

Тој ја пронашол гранатата на местото викано „Сива Вода“, а истата била подигната од страна на пиротехничар запонатамошна постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести