недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Битолчанец се обидел да ограби старец

zlatoEvra-555x320

Последни вести

Битолчанецот Н.В. доби кривична пријава поради сторено разбојништво.

На 24.10.2014 година во Битола, пријавениот со физичка сила извршил разбојништво над 69 годишно лице и се обидел да му одземе златен ланец од вратот.

Најчитани вести