вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Битолчанец се обидел да убие двајца сограѓани

UBOD-NOZEM-400

Поврзани вести

Битолчанец доби кривична пријава за сторено дело „убиство во обид“.

Триесет и едногодишниот битолчанец на улицата „Солунска“ се обидел да ги убие лицата А.И.(37) и Ј.И.(38) двајцата од Битола, им нанел убоди со нож во пределот на стомакот нанесувајќи им тешки телесни повреди и доведувајќи им го животот во опасност.

Од страна на судија по предходна постапка на пријавениот му е одредена мерка притвор во траење до 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести