понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Битолчанец вработен во „Македонска пошта“ присвоил над 500 евра

eevra

Последни вести

СВР Битола поднесе кривична пријава против битолчанецот Д.Ј.(28) вработен како шалтерски работник во Македонска пошта-подружница Битола, поради сомнение за сторено кривично дело „послужување во службата“.

Во септември 2014 година пријавениот неовластено присвоил 35.487 денари кои му биле доверени во службата.

Најчитани вести