недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Битолчанец затаил данок во вредност од околу 3 илјади евра

данок

Поврзани вести

Кривична пријава за битолчанецот Ѓ.А. (36) кој затаил данок во врдност од речиси 200 илјади денари.

Управителот на фирмата „Ан-Бо Дизајн“ во текот на 2012 – та година со давањена лажни податоци затаил данок и ја оштетил државата за 174.043 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести