четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Битолчани фатени со големи залихи на петарди

Големо количество петарди запленила битолската полиција во неделата.

petardi2-240

Поврзани вести

Двајца битолчани на големо се подготвувале за престојните празници, па дома имале цел арсенал петарди.

Според информациите од  Министерството за внатрешни работи, во неделата, во рамки на контролите кои полицијата редовно ги спроведува на територијата на Македонија направени се претреси во кои се запленети поголеми количества петарди.

Битолската полиција ивршила претрес во домовите на 35-годишниот О.А. и 64-годишниот Н.Д.

Кај О.А. пронашла и запленила 1.515 петарди, додека кај Н.Д. 2.008 петарди, кои најверојатно биле наменети за продажба за престојните празници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести