сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Битолчани меѓу најдобрите во ЗД анимација

Групата која го заврши курсот за програмите на Аутодеск во организација на Аутодеск Македонија вчера во Битола ги земаа своите сертификати во

nikola kumev autodesk

Последни вести

Аутодеск Македонија вчера во Битола  им ги додели сертификатите на оние кои  завршија тренингот за програмите на Аутодеск.

Аутодеск Македонија е формиран од страна на компанијата Kumevbrothers production и Autodesk USA со добивање на лиценците за ATC (Ауторизиран тренинг центар за Македонија од страна на Autodesk USA)и ACC Autodesk Certification Center.

Целта на овој тренинг институт е да обезбеди високо квалитетен тренинг за софтверите од Autodesk.
Компанијата е единствена сертифицирана компанија во Македонија од страна на Autodesk. Со посета на курсевите се стекнувате со оргинални дипломи кои ги добивате директно од Autodesk и тие дипломи се признаени во целиот свет.

Компанијата исто така истражува  и бара талентирани поединци кои ги дообучува и сертифицира.Со текот на годините тие развиваат уникатни тренинг понуди кои одговараат за секаков профил во 3d индустријата. Програмата за обука која ја нудат се покажа како доста успешна и големиот број на посетители успешно ја совладаа со што тие поуспешно пронаоѓаат работа и изработуваат високо квалитетни портфолиа.

Со текот на годините ги усовршуваат програмите и изработуваат голем број на тренинг матерјали кои дел се и на македонски јазик.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести