петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Битолчани претепале сопружници и им ја демолирале куќата

tepackaslika

Поврзани вести

Кривична пријава е поднесена против битолчаните И.В.(45) и К.В.(24) кои физички нападнале брачен пар.

Тие со фрлање на стаклени шишиња, камења и тули ги скршиле прозорците и вратите од куќата на Р.С.(45), а потоа физички ги нападнале него и неговата сопруга С.С. нанесувајќи им телесни повреди по главата и телото.

На пријавените им е одредена мерка притвор во траење од по осум дена.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести