петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Битолчанка украла 300 илјади денари од старицата за која се „грижела“

lisici-na-race

Поврзани вести

Дваесет и шестгодишна битолчанка крадела од немоќна старица за која наводно се гржела и кај која била вработена.

Пријавената М.К. од плакарот на осумдесет и двегодишната старица одзела 6.700 американски долари и 2.000 австралиски. долари, со што и предизвикала материјална штета од околу 300.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести