петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Бизарен натпревар-кој прв ќе го расплаче бебето!

117015990

Поврзани вести

Во Токио уште еднаш се одржа бизарниот традиционален натпревар во плачење на бебиња.

Учесниците мораат да ги расплачат бебињата за да победат.

Правилата се јасни: натпреварувачите ги држат децата и тоа што прво ќе заплаче, освојува поен за својот партнер – сумо борачот.

Настанот, кој се случува во Сенсоџи храмот во Јапонија има свои судии, кои во случаите кога има многу весели бебиња, понекогаш ги поттикнуваат солзите носејќи страшни маски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести