сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Бизарна несреќа на концерт: Се фрлил од сцена, но никој не го дочекал

Починал откако никој не го дочекал кога се фрлил од сцена за време на концерт.

koncertnesreka

Поврзани вести

Несреќа за време на хеви-метал концерт во Швајцарија, млад обожавател се фрли од сцената, но, никој не го дочекал.

Локалниот дневен весник “Солотурнер цајтунг” објави дека  28-годишниот маж присуствувал на хеви метал фестивалот, кој се одржал минатата недела во градот Солотурн  и се качил  на бината и се фрлил во публиката.

„Публиката не го дочекала и тој паднал на подот“, изјавил управникот на салата Пипо Кофмел, пренесе АФП.

На почетокот тој не почувствувал здравствени проблеми. Станал и отишол да ги измие рацете. Обезбедувањето за секој случај го однел во болница. Здравствената состојба му се влошила следниот ден и тој починал во болница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести