петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Бјанки и понатаму во критична состојба

bjanki

Поврзани вести

Жил Бјанки и понатаму е во критична состојба по тешкиот инцидент кој го имаше на трката за Големата награда на Јапонија.

Пилотот на Маруси, како што утрово пренесе „Скај спортс“, останува поврзан на апарати за одржување на функционалноста на виталните органи, меѓутоа во текот на ноќта не бил подложен и на втора хируршка интервенција.

Во наредните часови воопшто нема да бидат изнесувани било какви информации околу состојбата на Бјанки, се додека неговиот татко не пристигне во Јапонија. Таткото на Бјанки и неговиот менаџер веќе отпатувале за Јапонија каде треба да пристигнат денеска, по што би требало да има и дозвола за објавување на повеќе информации околу состојбата на возачот на Формула 1.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести