недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бјанки при судирот се движел со 203 километри на час

bianchi

Поврзани вести

Жул Бјанки полека закрепнува, но неговата состојба сеуште не е стабилна. Во меѓувреме се откриваат се повеќе детали околу неговата несреќа. Имено, според извори од тимот на Марусија телеметричките испитувања покажале дека во моментот на судирот болидот на Бјанки се движел со брзина од 203 километри на час.

Во секој случај, среќа во несреќа е што Бјанки не го загубил животот на лице место, со оглед на тежината на судирот, а неколку Ф-1 медиуми најавуваат дека во следните денови би можеле да чуеме нови позитивни вести за возачот на Марусија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести