вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Блан награден со нов и побогат договор

blan nagraden dogovor

Поврзани вести

Претседателот на најбогатиот клуб во француската Прва лига, ПСЖ, Насер Ал-Келаифи, потврди дека актуелниот предводник на „светците“, Лорен Блан ќе добие понуда да потпише нов побогат договор.

„Лорен Блан сигурно дека ќе остане на „Паркот на Принцовите”. Ќе му биде понуден нов договор, договор со подобри финансиски услови. Сакаме Блан да биде тренер на ПСЖ и во следните неколку сезони. Задоволни сме од неговата работа, лидери сме во домашниот шампионат и обезбедивме пласман во следната, 1/4 финална рунда од Лигата на шампиони. ПСЖ нема тука да застане, не се ближи крајот на овој голем проект, ова се само првите чекори,“ изјави Ал-Келаифи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести