сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Блан нема потреба од услугите на Меси

blan ne go saka mesi

Поврзани вести

Тренерот на најбогатиот клуб во француската Прва лига, ПСЖ, Лорен Блан е еден од ретките фудбалски стручњаци кои не сакаат на располагање да ги имаат и услугите на најголемата ѕвезда во дресот на каталонскиот гигант Барселона, Лионел Меси.

“ПСЖ ќе одвои 250 милиони евра за Меси? На оваа тема треба да разговарате со специјалистите за трансфер шпекулации. Меси е фудбалер на Барселона. Јас веќе ги открив сите планови на ПСЖ кога е во прашање зимскиот преоден рок. Ако купиме нов фудбалер и ако истиот биде од светска класа, тогаш станува збор за фудбалер кој ќе игра во средниот ред. Ние немаме потреба од нов напаѓач”, изјави Блан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести